kalkulator kredytu gotówkowego

Chcesz znać koszt swojego kredytu – sprawdź kalkulator kredytu gotówkowego

Dla wielu ludzi zaciągnięcie kredytu jest skuteczną metodą załatania dziury w budżecie czy też sfinansowania nagłego wydatku. Dzięki kredytowi nie trzeba przez długi czas odkładać pieniędzy tylko można od razu cieszyć się zakupem. Zaletą takiego rozwiązania dla klientów jest fakt, że nie muszą oddawać całej kwoty tylko mogą robić to w częściach. Warto jednak dowiedzieć się jaka będzie wysokość raty kredytu przed jego zaciągnięciem. Zobacz jak korzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego.

Na polskim rynku działa wiele instytucji bankowych, które oferują swoim klientom dostęp do kredytów. Zasadniczo każdy bank udziela takiego wsparcia finansowego na własnych warunkach zgodnych ze swoją polityką i regulaminem. Oznacza to, że klient posiadający konkretną sytuację finansową może liczyć na zróżnicowany koszt kredytu w zależności od wybranego przez siebie banku. Czasami ktoś może spotkać się z odmową w jednym banku, a w innym bez problemów otrzyma kredyt na korzystnych dla siebie warunkach. Warto więc porównywać wszystkie możliwe oferty.

Zobacz również jak porównać ze sobą oferty kredytów samochodowych.

Jakie są elementy kosztów kredytu?

Przed przystąpieniem do porównania ofert, warto wiedzieć z czego składają się koszty kredytu gotówkowego. Podstawą jest oczywiście oprocentowanie obejmujące marżę banku oraz stopę procentową ustaloną przez Bank Centralny. Sporo osób porównuje oferty bankowe biorąc pod uwagę tylko oprocentowanie. Należy jednak pamiętać, że na koszt kredytu składa się również prowizja, koszty ubezpieczenia oraz wiele innych opłat dodatkowych stosowanych przez banki. Istnieje jednak parametr, który pozwala na skuteczne porównywanie ofert zgodnie z ich rzeczywistymi kosztami.

Porównywanie na podstawie RRSO

Porównując oferty i obliczając koszty całkowite kredytu oraz wysokość miesięcznej raty, należy brać pod uwagę wartość, jaką jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To ona uwzględnia oprocentowanie oraz wszystkie koszty dodatkowe. Im niższy jest ten parametr, tym bardziej opłacalny jest dany kredyt. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób błędnie kieruje się samym oprocentowaniem.

Internetowy kalkulator kredytu gotówkowego

W sieci można znaleźć wiele stron z kalkulatorami kredytu. Warto zwracać uwagę na często aktualizowane witryny, które biorą pod uwagę RRSO. Obsługa takiego kalkulatora jest bardzo łatwa, ponieważ wystarczy podać RRSO, informacje o oprocentowaniu i inne podstawowe warunki, aby dowiedzieć się jaki będzie całkowity koszt oraz kwota miesięcznej raty. Bardzo często takie kalkulatory współpracują z porównywarkami internetowymi, dzięki którym można porównać oferty wielu banków w jednym miejscu.